Celebrating Talent
Performing Arts Competition Since 1908

2020 COMPETITION OPEN FOR ENTRIES UNTIL 30.11.2019

Results banner image

Results

Results of 2019 Festival

Use the buttons below to filter results by category.

Singing
Class 2348 Choirs 40 Voices or Fewer up to Year 6

First: Evergreen Choir from Beckley Church of England Primary School
Second: Battle Abbey Prep School
Third: Christ Church Primary Academy Choir

Class 2352 Choirs More than 40 Voices up to Year 6
First: Guestling Bradsham CEP School Choir
Second: Classes Maple and Oak from Hurst Green CE Primary School Choir
Third: Vinehall Junior Choir
Class 2356 Choirs - Any number of voices up to and including year 4
First: Vinehall Pre Prep Choir
Second: St Mary Star of the Sea School Junior Choir
Third: Blue Spruce Choir from Beckley Church of England Primary School

Class 2340 Cub Scouts, Brownies or Guides Age under 11
First: 4th Hastings Brownies
Class 2372 Adult Choir Any Age
First: Rother Community Choir
Second: Cantabile
Joint Third: East Kent Chorus and The Class Choir
Class 2360 Choirs - Any number of voices up to and including Year 8
First: Claremont School Chamber Choir
Second: Hilden Grange School

Class 2377 A Capella Group any combination
First: The Notables
Second: Wayward Harmonies
Joint Third: East Kent Chorus and Harmony One



Singing
Class 2100 Popular Music Vocal  Age 9 and under 12
First: Cassidy Robinson
Second: Cecily Innes
Joint Third: Mollie Middleton and Poppy Shoesmith

Class 2101 Popular Music Vocal Age 12 and under 15
First: Jessica-Lily Morris
Second: Berry Robinson
Joint Third: Ellie Valentine and Alfie Gidney and Tippi Willard

Class 2102 Popular Music Vocal Age 15 and under 18
First: Charlie Mepham
Joint Second: Maria Crowter and Jessica Sutton
Third: Yazmin Nanji

Class 2248 Popular Music Vocal Open Age 18 and over
First: Donna Lemon
Second: Rachel Blackmore

Class 2334 Pop Vocal Duet and Ensemble Age 9 and under 14
First: Kitty Horsman, Ellie Valentine, Jessica-Lily Morris
Second:Jessica-Lily Morris, Ellie Valentine 

Class 2118 Singer/Songwriter Age 11 to under 15
First: Katarina Kolimbarides

Class 2074 Show Song Age 15 and under 18
First: Kai Cooper
Second: Maisie Edwards
Third: Maria Crowter

Class 2076 Show Song Age 18 and Over
First: Nathan McDonald
Second: Elle Brookes-Doolan
Third: Katie Wren

Class 2081 Show Song Duet or Ensemble Age 15 and under 18
First: Jessica Sutton, Maisie Edwards

Class 2078 Show Song Duet or Ensemble Age 8 and under 11
First: Poppy Shoesmith, Ava Golden-Blanks
Second: Charlotte Turley, Lily Todd
Third: Isabelle Sutton, Eden-Rose Johnson

Class 2244 Show Song Open Age 18 and Over
First: Yazmin Nanji, Elle Brookes-Doolan
Second: Damon Miller, Nathan McDonald

Class 2384 Music Theatre Showcase
First: SilverLee Stage School

Class 2168 John Lockey Championship Age 18 and over
First: Maggie Waite

Class 2228 June Elgar Memorial Championship Age 18 and over
First: Kate Rogers

Class 2276 Singing Gold Medal Open Age 18 and over

Gold Medal Awarded to Kate Rogers

Class 2072 Show Song Age 13 and 14
First: Maya Godlonton- White
Second: Natalie Spencer
Joint Third: Millie Rose White, Ellie Valentine, 

Class 2070 Show Song Age 11 and 12
First: Leo Gasson
Second: Mollee Owen
Joint Third: Sami Barker and Yasmin Earle



Class 3900 Primary First Access

First: Honours
Crowhurst Church of England Primary School - Squirrels Class Violas

Second: Honours
Ark Little Ridge Primary Academy Yr 4 Cardiff Recorders

Third: Honours
Hollington Primary Academy Ukelele Dahl Class

Special Merit Awards:
Ark Little Ridge Primary Academy Yr 5 Chichester Recorders
Chantry Community Primary School Year 4
Chantry Community Primary School Year 5
Hollington Primary Academy Ukelele Milne Class
Salehurst Church of England Primary School - Buzzards Class
St Thomas' Church of England Primary School Ukelele Group

Class 3052 Senior Piano
First: Sheenah Lintott

Class 3100 Piano Sonata
First: Hiroko Yoshida
Second: Sheenah Lintott
Third: Abigail Reece

Class 3116 Piano Chopin
First: Hiroko Yoshida

Class 3120 Piano French Composer
First: Abigail Reece

Class 3144 Piano Recital Age 16 and under
First: Louie Anderson-Douglas

Class 3160 Piano Silver Medal
First: Alastair Rey



Singing
Class 2189 French Open Age 18 and over
First: Kate Rogers
Second: Bridget Bentall
Third: Jaye Hughes

Class 2196 Lieder Open Age 18 and over
First: Kate Rogers
Joint Second: Katie Wren and Bridget Bentall
Third: Cindy Gilham

Class 2252 Humorous Song Age 18 and over
First: Margaret Lawrence

Class 2256 Vintage Song Aged 18 and over
First: David Clifford
Second: Judy Atkinson

Class 2320 Operatic Duet Age 18 and over
First: Cindy Gilham, Linda Westcott
Second: Kate Rogers, Fiona Osborne

Class 2316 Classical Duet Non Operatic Age 18 and over
First: Frances Day, Helen Palen

Class 2068 Show Song Age 7 and 8
First: Anais Bosch
Second: Jessica Garland


Class 2069 Show Song Age 9 and 10
First: Christopher Walker
Joint Second: Lily Todd and Summer Cutbush
Joint Third: Summer Caister-Coules and Eden Rose Johnson

Class 2220 Oratorio Male and Female Open Age 18 and over
First: Kate Rogers
Second Lin Westcott
Third: Richard Foster

Class 2208 Mozart Operative or Concert Aria (not Oratorio) Open Age 18 and over
First: Lin Westcott
Second: Kate Rogers
Third: Katie Wren

Class 2212 Operatic Male and Female Open Age 18 and over
First: Kate Rogers
Joint Second: Bridget Bentall and Katie Wren


Singing
Class 2136  Singing Novice Class Any Solo or Duet Age 18 or over
First: Elle Brookes-Doolan
Second: Rachel Blackmore

Class 2172 English Art Song 20th and 21st Century Open Age 18 and over
First: Andrew Blackman
Second: Maggie Waite
Third: David Clifford

Class 2176 Early Music Age 18 and over
First: Cindy Gilham
Joint Second: Judy Atkinson and Jaye Hughes
Third: Sheila Stevens

Class 2180 Sacred Song (Not Oratoria) Age 18 and over
First: Bridget Bentall
Second: Jaye Hughes
Third: Helen Palen

Class 2188 International Art Song Open Age 16 and over
First: Jaye Hughes
Second: Cindy Gilham

Class 2080 Show Song Duet or Ensemble (Age 11 and under 15)
First: Kitty Horsman, Ellie Valentine
Joint Second: Jessica Lily-Morris, Millie-Rose White and
Martha Cocks, Farrah Hornby
Third: Leo Gasson, Jia Li Young

Class 2236 Light Opera Age 18 and over
First: Margaret Lawrence
Second: Sheila Stevens

Class 2240 Musical Play Age 18 and over
First: Nathan McDonald
Second: Elle Brookes-Doolan
Joint Third: David Clifford and David Pellett

Class 2280 Senior Class Open Age 60 and over
First: Judy Atkinson
Joint Second: Sue Adams and Barbara Ralph and Maggie Waite

Class 2272 Silver Medal Age 18 and over
Awarded to Katie Wren

Class 2268 Recital Open Age 18 and over
First: Katie Wren
Joint Second: Bridget Bentall and Judy Atkinson

Class 2232 Gilbert & Sullivan Age 18 and over
First: Richard Foster
Joint Second: Katie Wren and David Clifford
Third: Gerald Hewson

Class 2258 Unaccompanied Folk Song Age 18 and over
First: Judy Atkinson
Second: Katie Wren
Third: Joan Downing




Dance
Class 1041 Dancing Solo Character Age 8

First: Lola Allen
Joint Second: Seren Gordon, Chloe Allen, Sophia Fernandes
Third: Katie Malone

Class 1042 Dancing Solo National Age 8

First: Ava Jackson
Joint Second: Lola Allen and Ellie Bowley
Third: Seren Gordon

Class 1008 Dancing Solo Babies Classical Age 5

First: Lacey Reeves
Second: Lexi Lancaster
Joint Third: Arabella Norton and Maisey Colvin

Class 1046 Dancing Solo Tap Age 8
First: Ava Jackson
Joint Second: Lola Allen and Ellie Bowley
Third: Seren Gordon

Class 1043 Dancing Solo Greek Age 8
First: Ellie Bowley
Second: Ava Jackson
Third: Rosa-Lucille Wheeldon

Class 1044 Dancing Solo Modern Age 8
First: Elsie Brown
Joint Second: Seren Gordon and Freya Pearson and Ava Jackson
Joint Third: Lacey Callaway and Isabela Jones

Class 1012 Dancing Solo Babies Cabaret Age 5
First: Lacey Reeves
Joint Second: Meredith Aubrey and Bella Jackson
Joint Third: Amelia Lawrence and Scarlett Wahnon

Class 1040 Dancing Solo Ballet Age 8
First: Elouise Nickols
Joint Second: Katie Malone and Emily Ledsham and Seren Gordon and Alicia Redman
Third: Cecily Failla

Class 1154 Dancing Silver Medal Age 12,13,14
First: Millie Rose White 
Second: Victoria Hitchens
Joint Third: Emma Walker and Abigail Cole

Class 1158 Dancing Gold Medal and the Phyllis Godfrey Championship Age 15 and under 21 Open
First: Maisie Edwards
Second: Phoebe Harris
Joint Third: Lily-Rose Matthews  and Ellie Peacock

Class 1266 Dancing Groups Modern Age 21 and under
First:Glendale Theatre Arts
Second:Lacey Theatre Arts
Joint Third: Rye Dance Centre H and A2 Arts Academy



Singing
Singing Solo Boys or Girls Age 8 and under
First: Anna Rice
Second: Melanie Clancy
Third: Patrick Mc Partland


Singing Solo Boys Age 8 and under 11
First: Otto James-Bell
Joint Second: Christopher Walker and Harry Attenborough
Joint Third: Thomas George and William Lister


Class 2008 Singing Boys Age 11,12, and 13
First: Tristan Peters
Joint Second: Sami Barker and Alex Walker
Third: Toby Sell

Class 2016 Singing Solo Girls Age 8 and 9
First: Joanie Sharp
Second: Anais Bosch
Third: Ella Manuel

Class 2024 Singing Solo Girls Age 10 and 11
First: Poppy May Murfin
Joint Second: Summer Caister-Coules and Mollee Owen
Joint Third: Charlotte Tuvey and Julie Meredith Jones

Class 2046 English Son Age 14 and under 18
First: Abigail Reece

Class 2048 Verse and Song Age 9 and under 12
First: Poppy May Murfin
Joint Second: Summer Caister-Coules and Otto James Bell and Mollee Owen

Class 2056 Verse and Song Age 18 and over
First: Maggie Waite
Second: Katie Wren
Joint Third: Jaye Hughes and Margaret Lawrence

Class 2060 Sacred Song Age 12 and under 18
First:Abigail Reece
Joint Second: Becky-Ellice Creighton and Alex Walker

Class 2064 Foreign Language Song Age 12 and under 18
First: Becky-Ellice Creighton
Joint Second: Abigail Reece and Maya Godlonton-White

Class 2096 Singing Solo Early 20th Century Music Theatre Age 13 and under 18
First: Maya Godlonton-White
Joint Second: Becky-Ellice Creighton and Tippi Willard
Joint Third: Berry Robinson and Emma Hatton

Class 2120 Bronze Medal Girls Age 12 and under 15
First: Becky-Ellice Creighton

Class 2134 Junior Recital Age 13 
First: Abigail Reece

Class 2138 Humorous Song Age Under 18
First: Emma Ferguson

Class 2140 Soprano Age 18 and over
First: Kate Rogers
Second: Katie Wren
Third: Barbara Ralph

Class 2083 Cabaret Standard (Age 13 and over)
First: Maria Crowter
Second: Nathan McDonald
Third: Berry Robinson

Class 2144 Mezzo-Soprano Age 18 and over
First: Maggie Waite
Second: Judy Atkinson

Class 2148 Contralto Age 18 and over
First: Moira Marchant

Class 2156 Tenor Age 18 and over
First: Richard Foster



Dance
Class 1092 Dancing Solo National Age 13 
First: Ellie Lee
Second: Elodie Cooper
Joint Third: Abigail Cole and Libby Johnstone and Ruby Bah

Class 1095 Dancing Solo Lyrical Age 13
First: Abigail Cole
Second: Alyssa Eve
Joint Third: Ella Walton and Jessica Lily-Morris

Class 1094 Dancing Solo Modern Age 13
First: Jessica-Lily Morris
Joint Second: Alyssa Eve and Elena Lee
Joint Third: Jimmy Goodwin and Maya Godlonton-White and Ruby Bah

Class 1096 Dancing Solo Tap Age 13
First: Abigail Cole
Second: Jessica-Lily Morris
Third: Elena Lee

Class 1091 Dancing Solo Character Age 13
First: Jessica-Lily Morris
Second: Abigail Cole
Joint Third:Alyssa Eve and Ruby Bah

Class 1093 Dancing Solo Greek Age 13
First: Abigail Cole
Joint Second: Elena Lee and Maya Godlonton-White
Joint Third: Elodie Cooper and Phoebe Reed


Class 1090 Dancing Solo Ballet Age 13
First: Katherine Parish 
Second Abigail Cole
Third: Ida Lambrette

Class 1150 Dancing Bronze Medal Age 9,10,11
First: Lila Wakelin
Joint Second: Lily Arnott, Ella Andrews, Ellie Chapman
Third: Oscar Little

Class 1246 Dancing Groups Song and Dance Age 10 and under
First: Glendale Arts
Second: Zoe Pennington Dance Studios B
Third: Zoe Pennington Dance Studios A

Dance
Class 1174 Dancing Duet Modern
First: Alaya Reeves, Poppy Ball
Joint Second: Lily Todd, Poppy Shoesmith and Erin Hillyer, Ava Jackson
Joint Third: Fleur Chandler, Kiki Lester and Isabelle Sutton, Luke Charlesworth and Seren Gordon, Katie Malone

Class 1138 Dancing Song and Dance Age 11 -12
First: Isabella Aleppo
Second: Fifi Bloomsbury-Khier
Joint Third: Evie Dawes and Rosina Morris

Class 1214 DAncing Trios and Quartets Modern Age 10 and under
First: Katie Walter, Beth Head, Molly Skates, Elsie Brown
Second: Fleur Chandler, Kiki Lester, Georgie-May Moon
Third: Ava Hall, Zak Smith, Kitty Dearlove-Richards

Class 1264 Dancing Groups Tap
First: Lacey Theatre Arts
Joint Second: Glendale Theatre Arts, Zoe Pennington Dance Studios
Third: SilverLee Stage School Class 1264

Class 1255 Dancing Groups Song and Dance Age 14 and under
First: Glendale Theatre Arts
Second: SilverLee Stage School Pre Seniors

Class 1254 Dancing Groups Modern Age 14 and under
First: Glendale Theatre Arts B
Joint Second: Rox School of Dance and Drama
and A2 Arts Academy
Joint Third: Rye Dance Centre E
and Lacey Theatre Arts

Class 1171 Dancing Duet Modern or Tap Age 7 and under
First: Mia Webb, Eponine Larks
Second: Gaby Crouch, Mia Gibbs
Joint Third: Poppy Gall, Freya Clark and Lola Coleman, Joseph Zengin

Class 1217 Dancing Mini Groups Modern or Tap Age 10 and under
First: Zoe Pennington Dance Studios
Second: DanceHouse UK Juniors
Thir: Ratton Academy of Performing Arts

Class 1163 Dancing Duet Song and Dance Age 14 and under
First: Milli Ramsay, Leo Gasson
Joint Second: Jessica Lily Morris, Evie Dawes and Carys Clarke, Lord Toby
Joint Third: Ellie Chapman, Lauren Kilbey and Lily Todd, Oscar Little

Class 1240 Dancing Trios and Quartets Song and Dance Age 21 and under
First: Millie Rose White, Jessica Sutton, Maisie Edwards, Amy Robinson
Second: Olivia Saimbi, Bo Coles, Rosabella Murphy, Ruby Nevill
Third: Charlotte Chapman, Oliver Hopkins, Harry Parkinson,Amie Govett

Class 1097 Dancing Solo Contemporary Age 13-14
First: Victoria Hitchens
Second: Sian Clarke
Joint Third: Carys Clarke, Emma Walker, Ruby Bah

Class 1199 Dancing Duet Tap Age 14 and under
First: Carys Clarke, Sian Clarke
Joint Second: Carina Cahill Coombes, Anya Smith and Ella James, Oscar Little
Joint Third: Evie Dawes, Lily Todd and Ellie Chapman, Kailash Davy

Class 1227 Dancing Trios and Quartets Tap
First: Timothy Allen, Molly Playford, Leo Gasson
Second: Ellie Chapman, Jessica Beales, Kailash Davy, Izzi Raine




Dance
Class 1112 Dancing Solo National Age 15 and under 21
First: Jodi Coughlan
Second: Jessica Sutton
Joint Third: Lisa Bird and Phoebe Harris

Class 1212 Dancing Trios and Quartets National Age 10 and under
First: Katie Walter, Grace Pennington, Amber Barrow, Kiera Warner

Class 1175 Dancing Due Tap Age 10 and under
First: Ella-Marie Davies, Keiana Hollobone
Second: Lola Allen, Lacey Callaway
Joint Third: Freya Symonds, Chloe Symonds

Class 1113 Dancing Solo Greek Age 15 to under 21
First: Phoebe Harris
Second: Jessica Sutton
Third: Sarah Freeman

Class 1115 Dancing Solo Lyrical Age 15 to under 21
First: Jessica Sutton
Joint Second: Maisie Edwards and Sarah Freeman
Joint Third: Chloe Frost and Emily Surridge

Class 1168 Dancing Duet Classical Age 7 and under
First: Mia Webb, Eponine Larks
Second: Lacey-May Flack, Daisy Jones
Third: Lacey Reeves, Piper Oakley

Class 1116 Dancing Solo Tap Age 15 and under 21
First: Jessica Sutton
Joint Second: Lisa Bird, Ellie Mizen and Maisie Edwards
Joint Third:Oliver Hopkins, Chloe Frost and Sarah Freeman

Class 1110 Dancing Solo Ballet Age 15 and under 21
First: Maisie Edwards
Second: Jessica Sutton
Joint Third: Sarah Freeman and  Jack Eaton, and Lily-Rose Matthews

Class 1172 Dancing Duet Character Age 10 and under
First: Isabel Mouser, Fleur Chandler
Second: Isabelle Sutton, Luke Charlesworth
Joint Third: Cecily Failla, Isabelle Richardson and Megan King, Lilahni Kelly

Class 1111 Dancing Solo Character Age 15 and under 21
First: Jessica Sutton
Second: Maisie Edwards
Third: Phoebe Harris

Class 1162 Dancing Duet Song and Dance Age 10 and under
First: Emma Ferguson, Alaya Reeves
Second: Ellie Bowley, Lily Arnott
Joint Third: Kitty Rogers-Kelynack, Molly Burgess and Lola Clark, Teagan Davy

Class 1114 Dancing Solo Modern Age 15 and under 21
First: Maisie Edwards
Joint Second: Jessica Sutton and Ellie Peacock
Joint Third: Oliver Hopkins and Chloe Shelley

Class 1226 Dancing Trios and Quartets Modern Age 14 and under
First: Bethany Hennessy, Millie Rose White, Evie Dawes, Olivia James
Second: Ellie Chapman, Grace Kilcoyne, Jessica Beales, Kailash Davy
Joint Third: Ava Hall, Kitty Dearlove-Richards, Scarlett Brown
and Maya Penfold, Alexandra Walke, Mia Herbert, Edith Mae Plummer

Class 1117 Dancing Solo Contemporary Age 15 and under 21
First: Ellie Mizen
Second: Sadie Simmons
Third: Sacha Jubb

Class 1269 Dancing Groups Contemporary Age 21 and under
First: Rye Dance Centre J
Joint Second: Rox School of Dance and Drama C
 and   Rye Dance Centre M
Third: East Sussex School of Performing Arts


Instrumental
Class 3363 Orchestra Under 14
First Vinehall Strings

Class 3360 Chamber Music 
First: Buckswood School Strings
Second: Vinehall Octet

Class 3196 Strings Beginners
First: Susan Atiomo

Class 3220 Violin Solo Age under 9
First: Isla McLeod
Joint Second: Lancelot Sheppard, Theo Edgar
Joint Third: Ava Godden-Banks, Matthew Rayner

Class 3272 Violincello Solo Age under 9
Joint First: Lucy Rayner, Oliver Moh

Class 3208 Strings Silver Medal

The Silver Medal was awarded to Isabel Troyas

Class 3224 Violin Solo Age 9 and under 11
First: Clementine Dawson
Second: Seren Watkins

Class 3276 Violincello Solo Age 9 and under 11
First: Rupert Sheppard
Second: Hugo Edgar

Class 3215 Strings Grade 1-2 Standard
First: Lancelot Sheppard
Second: Isla McLeod
Third: Seren Watkins

Class 3340 Strings Duets Accompanied
First: Steven Marsh, Jade Marsh
Second: Isabelle Ho, Clementine Dawson

Class 3217 Strings Grade 3-4 Standard
First: Zuriel Nwogwugwu
Second: April Hitchman

Class 3228 Violin Solo Age 11 and under 13
First: Oliver Sexton

Class 3260 Viola Solo
First: Cai Ashara Jones

Class 3232 Violin Solo
First: Cai Ashara Jones

Class 3204 Strings Bronze Medal Age under 15
First: Rupert Sheppard
Joint Second: Oliver Sexton,Ludovic Green

Class 3212 Strings Gold Medal Any Age
The Gold Medal was awarded to Jada Marsh

Second: Katie Keen
Third: Steven Marsh

Class 3199 Strings Sonata 
First: Katie Keen

Class 3200 Strings Recital
First: Jada Marsh
Second: Steven Marsh






Dance
Class 1102 Dancing Solo National Age 14
First: Victoria Hitchens
Second: Sian Clarke
Third: Millie Rose White

Class 1103 Dancing Solo Greek Age 14
First: Ruby Ophelia Chisholm-Beyer
Second: Victoria Hitchens
Third: Emma Walker

Class 1105 Dancing Solo Lyrical Age 14
First: Victoria Hitchens
Second: Ruby Chilsholm-Beyer
Joint Third: Evelyn Mivec and Carys Clarke

Class 1104 Dancing Solo Modern Age 14
First: Victoria Hitchens
Second: Millie Rose White
Joint Third: Anya Smith, Sian Clarke, Ruby Ophelia Chisholm-Beyer

Class 1101 Dancing Solo Character Age 14
First Emma Walker
Second: Millie Rose White
Joint Third: Mackenzie Newbury, Sian Clarke, Ruby Chisholm-Beyer

Class 1100 Dancing Solo Ballet Age 14
First: Ruby Chisholm-Beyer
Joint Second: Evelyn Mivec, Mackenzie Newbury
Joint Third:Victoria Hitchens, Emma Walker, Antonia Laurella

Class 1106 Dancing Solo Tap Age 14
First: Millie Rose White
Second: Emma Walker
Joint Third: Evelyn Mivec and Sian Clarke

Class 1198 Dancing Duet Modern Age 14 and Under
First: Olivia James, Jessica-Lily Morris
Joint Second: Hannah Mitchell, Poppy Baker
and Bethany Hennessy,Millie Rose White
Joint Third: Alyssa Eve, Izzy Sampson
and Zak Smith, Jimmy Goodwin
Class 1233 Dancing Trios and Quartets Contemporary Age 13 to 21
First: Oliver Hopkins, Harry Parkinson, Connor Meineke

Class 1146 Dancing Song and Dance Age 15 and under 21
First: Chloe Frost
Joint Second: Jessica Sutton and Lauren Bird
Joint Third: Amie Govett and Maisie Edwards

Class 1235 Dancing Trios and Quartets Character Age 21 and under
First: Phoebe Harris, Bronwen Claridge, Maisie Edwards, Lily-Rose Matthews
Second: Ellie Chapman, Charlotte Chapman, Ashleigh Harris, Amie Govett

Class 1166 Dancing Duet Song and Dance Age 21 and under
First: Oscar Little, Maisie Edwards
Second: Harry Parkinson, Amie Govett

Class 1238 Dancing Trios and Quartets Modern Age 21 and under
First: Jessica Sutton, Maisie Edwards, Amy Robinson, Sarah Freeman
Second: Yasmin Lowe, Leila Grannell, Lottie Barton, Lucy Spiers
Third: Evie Walsj,Erin Bakhtiari, Anya Smith




Instrumental
Class 3056 Primary Piano

First: Camilla Balcomb
Second: Zain Jeelani
Third: Tobias Bristow

Class 3060 Elementary Piano

Joint First: Lancelot Sheppard, Jemima Batten, 
Second: Theo Edgar

Class 3168 Piano Sight-Reading under 12

First: Edward Marsden

Class 3184 Piano Duets
First: Isabelle Ho, Clementine Dawson

Class 3156 Piano Bronze Medal
Bronze Medal Awarded to Liam White
Second: AlexanderWakefore
Third: Rupert Sheppard

Class 3124 Piano Contemporary
First: Alexander Wakeford
Second: Rupert Sheppard
Third: Ella Precious

Class 3028 Piano Age 12
First: Liam White
Second: Oliver Sexton
Third: Eleanor Moore

Class 3068 Lower Piano
First: Rupert Sheppard

Class 3088 Piano Sonatina Age 11 and Under 13
First: Liam White

Class 3064 Transitional Piano
First: Quincy Wareham
Second: Peter Champkin
Third:Honor Fox

Class 3424 Recorder Silver Medal
First Alex Rayment - medal not awarded 

Class 3484 Woodwind Beginners Age under 12
First: Fife Palmer
Second: Buckley Blunden
Third: Poppy-May Murfin 

Class 3481 Woodwind Grades 1-2 Standard
First: Jessica Powell

Class 3482 Woodwind Grades 3-4 Standard
First: Clara Foley
Second: Elena Barry

Class 3880 World Music
First: Buckswood School Pipe Band

Class 3488 Woodwind Age under 14
First: Janina Corbet
Second: James Gardiner
Third: Eva George

Class 3490 Woodwind Age 14 and under 16
First: Julia Malcolm

Class 3508 Woodwind Gold Medal
Gold Medal Awarded to Siena Barr
Second: Becky-Ellice Creighton

Class 3036 Piano Age 14
First: Julia Malcolm

Class 3040 Piano Age 15
First: Alastair Rey

Class 3072 Higher Piano
First: Janina Corbet
Second: Theo Davis
Third: Oliver Sexton

Class 3140 Piano Recital
First: Alastair Rey
Joint Second: Liam White, Zuriel Nwogwugwu

Class 3096 Piano Sonata
First: Liam White
Joint Second: Alastair Rey, Tristan Peters

Class 3108 Piano Bach
First: Liam White
Second: Zuriel Nwogwugwu

Class 3128 Piano Contemporary
First: Eleanor Moore
Second: Liam White

Class 3112 Piano Bach
First: Liam White
Second: Abigail Reece















Dance
Class 1063 Dancing Solo Greek Age 10

First: Lily Todd
Joint Second: Imogen Beale, Emma Ferguson, Poppy Shoesmith
Joint Third: Amelia Magni, Daisy Lawrence

Class 1066 Dancing Solo Tap Age 10

First: Lily Todd
Joint Second: Sophia Jackson, Poppy Shoesmith
Joint Third: Emily Taylor, Ella Andrews

Class 1065 Dancing Solo Lyrical Age 10

First: Eefi Filby
Second: Lauren Kilby
Third: Poppy Shoesmith

Class 1064 Dancing Solo Modern Age 10
First: Fleur Chandler
Second: Ava Hall
Third: Imogen Beale

Class 1061
First: Imogen Beale
Joint Second: Amelia Leesmith, Lily Todd
Joint Third: Amelia Magni, Eefi Filby

Class 1060 Dancing Solo Ballet Age 10
First: Ella Andrews
Second: Imogen Beale
Joint Third: Poppy Shoesmith, Amelia Magni

Class 1062 Dancing Solo National Age 10
First: Olivia Young
Second: Emma Ferguson
Joint Third: Amelia Magni, Lily Todd

Class 1142 Dancing Song and Dance Age 13-14
First: Millie Rose White
Joint Second: Maya Godlonton-White, Emma Walker
Joint Third: Sian Clarke, Kaiah Noll

Class 1249 Dancing Groups Ballet Age 14 and under
First: Glendale Theatre Arts
Second: Rye Dance Centre C

Class 1258 Dancing Groups Ballet Age 21 and under
First: Lacey Theatre Arts
Second: Rye Dance Centre F

Class 1207 Dancing Duet Tap  Age 21
First: Jessica Sutton, Millie Rose White
Second: Lily Overton, Hannah Rickard
Joint Third: Maisie Edwards, Sarah Freeman and Lily-Rose Matthews, Laura Gow

Class 1270 Cabaret Class 
First: SilverLee Theatre Company












Instrumental
Class 3012 Piano Age 8 
First: Annabel Lowe
Second: Tobias Bristow
Third: Jia Jing You

Class 3008 Piano Age under 8
First: Edward Marsden
Second: Lancelot Sheppard

Class 3000 Beginners Age under 9
First: Milo Dewar
Joint Second: Olive Dickie and Frederica Sheppard
Third: William Cloves

Class 3016 Piano Age 9
First: Clara Foley
Second: Camilla Balcomb
Joint Third: George Moore, Rupert Sheppard

Class 3004 Beginners Piano Age 9 and under 15
First: Lujane Smallman
Joint Second: Solomon Lemmens, Art Burnett
Third: Rhianna Swift

Class 3020 Piano Age 10
First: Olivia Selmon
Second: Matilda Pilkington

Class 3084 Piano Sonatina Age under 11
First: Rupert Sheppard
Second: Peter Champkin
Third: Alexander Wakeford

Class 3104 Piano Bach Age under 12
First: Lancelot Sheppard

Class 3076 Piano Borough Residents Age under 12
First: Rupert Sheppard

Class 3588 Brass Ensemble Age under 14
First: Claremont School Brass Ensemble
Second: Vinehall Senior Brass

Class 3516 Brass Solo Beginners Age under 15
First: Curtis Yan
Second: Stanley Yeats
Third: James Rowland

Class 3560 Brass Elementary Any Age
First: Heathcliff Greenwood

Class 3564 Brass Transitional Any Age
First: Tise Palmer
Second: Sam Noton

Class 3568 Brass Intermediate Any age
First: William Lister
Second: Sami Barker
Third: William Curtis

Class 3524 Brass Solo Age under 15
First: Archie Wilson
Second: Sebastian Starr

Class 3572 Brass Bronze Medal Any Age
First: Mary Keast-Butler
Joint Second: Gryff Watkins, Leo Avery and James Gardiner

Class 3576 Brass Silver Medal Any Age
First: Toby Sell
Second: Dominic Thomas
Joint Third: Thomas Sturges and Alfie Saunters

Class 3544 Brass Trio Age under 13
First: Mary Keast-Butler, Thomas Sturges, Leo Avery

Class 3903 Electronic Keyboard Beginners
First: Abigail Steane
Second: Imogen Edwards
Joint Third: Elleni Rebbeck, Isla Clease, Martha Clease

Class 3908 Electronic Keyboard Solo Age under 12
First: Emilia Roach
Second: Luke Saint
Third: Raya Clode

Class 3920 Electronic Keyboard Silver Medal
Won by Brooke Nicholls









Dance
Class 1032 Dancing Solo National Age 7
First: Havannah Millward-Jenkins
Second: Niamh Claridge
Third: Ellie Wright

Class 1082 Dancing Solo National Age 12
First: Isabella Daltrey
Second: Evie Dawes
Joint Third: Lottie Brooks, Betsy Duncan

Class 1031 Dancing Solo Character Age 7
First: Havannah Millward-Jenkins
Niamh Claridge
Third: Ella Smith

Class 1033 Dancing Solo Greek Age 7
First: Niamh Claridge
Second: Lacey Mucci
Joint Third: Maddison Townsend and Alice Goring

Class 1083 Dancing Solo Greek Age 12
First: Evie Dawes
Second: Isabella Daltrey
Third: Milli Ramsay

Class 1085 Dancing Solo Lyrical Age 12
First: Izzy Simpson
Second: Evie Dawes
Joint Third: Scarlett Brown and Freya Ramsden

Class 1034 Dancing Solo Modern Age 7
First: Lily Crosskey
Joint Second: Bibi Dearlove-Richards, Mia Azerkane, Havannah Millward-Jenkins,Ella Smith, 
Joint Third: Talia Hall, Peighton Davis, Jack Aubrey,Lily Hole, Niamh Claridge

Class 1086 Dancing Solo Tap Age 12
First: Evie Dawes
Second: Leo Gasson
Joint Third: Freya Ramsden, Isabella Daltrey

Class 1036 Dancing Solo Tap Age 7
First: Havannah Millward-Jenkins
Second: Niamh Claridge
Third: Kitty Rogers-Kelynack

Class 1081 Dancing Solo Character Age 12
First: Evie Dawes
Second: Anna Ripley
Joint Third: Izzy Sampson, Freya Ramsden and Isabella Daltrey

Class 1030 Dancing Solo Ballet Age 7
First: Lois Pankhurst
Second: Isla Sargent
Third: Havannah Millward-Jenkins, Niamh Claridge

Class 1080 Dancing Solo Ballet Age 12
First: Isabella Daltrey
Joint Second: Freya Ramsden and Evie Dawes
Third: Kailash Davy

Class 1084 Dancing Solo Modern Age 12
First: Evie Dawes
Second: Haydn Davis
Joint Third: Izzy Sampson, Izzi Raine,Isabella Daltrey

Class 1218 Dancing Trios and Quartets Song and Dance Age 10 and under
First: Ava Jackson, Lola Allen, Erin Hillyer
Joint Second: Nicole Collins, Poppy Sexton, Siena Giles, Meredith Creffield
and
Alaya Reeves, Lily Harris, Poppy Ball
Third: Tilly Pelling, Sydney Jenkins, Zara Pout, Poppy Ball

Class 1228 Dancing Trios and Quartets Song And Dance Age 14 and under
First: Mollie Middleton, Bella Padden, Rosina Morris, Neve Skilling
Second: Katie Hillyer, Rebeccas Long, Teagan Mans, Amy Redpath

Class 1230 Dancing Trios and Quartets Greek Age 14 and under
First: Alice Alger, Anna Jeffery, Elodie Cooper
Second: Ella Mitchell, Amy Felstead, Libby Johnstone









Speech & Drama
Class 4020 Speech School Yrs 1 & 2
First: Freya Jordan

Class 4016 Speech Age 4 Years and Under
First: Teddie Hand

Class 4044 Prose Speaking School Yr 2 and Under
First: Olivia Moses

Class 4024 Speech School Yr 3 & 4
First: Rashmika Sathish

Class 4065 Humorous Verse School Year 2 and Under
First: Olivia Moses
Joint Second: Esme Burgess and Willemina Hinton

Class 4028 Speech School Yrs 5 & 6
First:Jenna Mead
Second: Florence Butler
Joint Third: 

Class 4068 Humorous Verse School Years 3 & 4
First: Rashmika Sathish
Second: Francesca Barrett
Third: Edward Marsden

Class 4116 Dramatic Monologue School Year 6 and Under
First: Yashika Sathish
Joint Second: Maia Jenkin and Poppy-May Murfin
Third: Henry Smalldon

Class 4210 Devised Performance/Improvisation Group 
First: Jenna Mead, April Hitchman, Stevie O'Farrell, Eden Johnson, Matilda Baker, Charlie Garlick

Class 4072 Humorous Verse School Years 5 & 6
First: Poppy-May Murfin
Joint Second: Yashika Sathish and Florence Butler
Third: Art Burnett

Class 4040 Share-a-Poem 2 persons any age
First: Poppy-May Murfin, Molly-Ann Murfin
Second:Salma Salkind, Emma Ferguson
Third: Rashmika Sathish, Yashika Sathish

Class 4000 Reading Prose at Sight Year 6 and under
First: Poppy-May Murfin
Second: Yashika Sathish
Third: Art Burnett

Class 4032 Speech  School Years 7 & 8
First: Rose Stacy
Second: Oscar Little
Joint Third: Charlotte Upton and April Hitchman

Class 4180 Dramatic Duologue School Year 6 and under
First: Maggie McKechnie, Olive Dickie
Second: Francesca Barrett, Isla McKechnie
Third: Molly Stuchbury, Alice Powell

Dance
Class 1052 Dancing Solo National Age 9
First: Keiana Hollobone
Joint Second: Neve White and Megan Holroyd
Joint Third: Katie Walter and Lily Arnott

Class 1021 Dancing Solo Character Age 6 
First: Esme Burgess
Joint Second: Darcie Jenkins, Daisy Jones
Joint Third: Lola Coleman, Sienna Durrant

Class 1053 Dancing Solo Greek 
First: Keiana Hollobone
Second: Lily Arnott
Third: Katie Walter

Class 1022 Dancing Solo National Age 6
First: Daisy Jones
Second: Sydney Jenkins
Third: Darcie Jenkins

Class 1054 Dancing Solo Modern Age 9
First: Lily Arnott
Joint Second: Lola Monnery, Katie Walter
Joint Third: Kitty Dearlove-Richards, Milly Hewitt-Lock, Poppy Ball

Class 1020 Dancing Solo Ballet Age 6
First: Esme Burgess
Joint Second: Isla Smith and Blythe Railton
Joint Third: Martha Bootland and Summer Benton

Class 1056 Dancing Solo Tap Age 9
First: Keiana Hollobone
Second: Lily Arnott
Joint Third: Ella Meek, Isabelle Sutton and Poppy Ball

Class 1026 Dancing Solo Tap Age 6
First: Blythe Railton
Joint Second: Darcie Jenkins, Sydney Jenkins, Sienna Durrant
Third: Lacey-Mae Hall

Class 1051 Dancing Solo Character Age 9
First: Lily Arnott
Joint Second: Alaya Reeves and Poppy Ball
Joint Third: Neve White and Katie Walter

Class 1023 Dancing Solo Greek Age 8
First: Isla Smith
Second: Esme Burgess
Third: Delilah Crichton

Class 1050 Dancing Solo Ballet Age 9 
First Lily Arnott
Second: Niamh Chung
Third: Katie Walter

Class 1024 Dancing Solo Modern Age 6
First: Esme Burgess
Second: Blythe Railton
Joint Third: Mia Webb and Sienna Durrant

Class 1211 Dancing Trios and Quartets Character Age 10 and under
First: Logan Adams, Jessica Cooper, Ava Godden-Blanks, Lily Todd
Second: Lacey Reeves, Ellie Wright, Piper Oakley
Third: Ria Bowles, Layla Bowles, Millie Moore

Class 1197 Dancing Duet National Age 14 and under
First: Logan Adams, Lily-May Pelling
Second: Alice Alger, Anna Jeffery
Third: Gina Dodd, Libby Johnstone

Class 1229 Dancing Trios and Quartets National Age 14 and under
First: Alice Alger, Anna Jeffery, Summer Young, Elysia Hough
Second: Rebecca Long, Teagan Mans, Amy Redpath

Class 1263 Dancing Groups National Age 21 and under
First: Zoe Pennington Dance Studios

Class 1173 Dancing Duet National Age 10 and under
First Jessica Moore, Myah Schrik

Class 1208 Dancing Duet Contemporary Age 13 to 21
First: Darcy Bennett, Sian Clarke
Joint Second: Anna Jeffery, Elysia Hough and
Ellie Mae Coldwell, Amelia Dawson
Third: Ellie Poole, Trudie Suggitt

Class 1202 Dancing Duet Ballet Age 21 and under
First: Maisie Edwards, Amy Robinson

Class 1194 Dancing Duet Ballet Aged 14 and under
First: Ruby Ophelia Chisholm-Beyer, Millie Rose White
Second: Evie Dawes, Oscar Little
Third: Coco Godden, Summer Caister-Coules

Class 1222 Dancing Trios and Quartets Ballet Age 14 and Under
First: Poppy Shoesmith, Emma Ferguson, Lily-May Pelling
Second: Ruby Starkey, Jessica Beales, Jessica Oliver, Emma Roper










Speech & Drama
Humorous Verse (School Yrs 7 & 8) Class 4084
First: Oscar Little
Second: Diya Binodh
Third: April Hitchman

Mime Solo (School Year 6 and under) Class 4252

First: Edie Stacy
Second: Edward Marsden

Reading Prose at Sight (School Years 7,8,9) Class 4004

First: Diya Binodh
Second: Rose Stacy

Speech Prose Speaking (School Years 7 & 8) Class 4052

First: Oscar Little
Second: Rose Stacy

Mime Solo Class 4262

First: Edward Marsden

Dramatic Monologue - Shakespeare Yr 10,11 Class 4136

First: Molly-Ann Murfin

Prose Speaking Yrs 7,8 (Class 4052)

First: Oscar Little
Second: Rose Stacy

Dramatic Monologue - Yr 9,10,11 (Class 4124)

First: Harry Seymour
Second: Charlotte Martin
Third: Maddie Clark

Dramatic Monologue - Yr 7 & 8 (Class 4120)

First: Madelun Frear
Second: Diya Binodh
Joint Third: Ocean Minogue, Oscar Little

Prose Speaking Yrs 3,4,5,6 (Class 4048)

First: Poppy-May Murfin
Second: Edward Marsden

Mime Duologue Yr 6 and under (Class 4264)

First: Lola Catt, Brooke Craddock
Second: Lila Reah, Ella-Rae Frear

Speech Original Verse Yr 6 and under (Class 4148)

First: Edward Marsden
Second: Poppy-May Murfin

Speech Original Verse Yrs 7,8,9, (Class 4152)

First: Ocean Minogue

Speech Original Verse Age 19 and over (Class 4158)

First Brian Docherty

Devised Performance/Improvisation Group Yr 11 and under (Class 4208)
First: Oliver Pope, Izzy Willard, Harry Seymour, Aaron Adams, Alfie Saunders
Joint Second: Molly Stuchbury, Matilda Baker, Alice Powell, Finn Hatton, Anastasija Saklunova
  and    Edie Stacy, Charlie Willard, Jessamy Read, Rose Stacy, Hermione West

Improvised Duologues Yr 7,8,9 (Class 4206)
First: Charlie Willard, Alfie Saunders

BRONZE MEDAL Age 11 and under 15 (Class 4160)
First - Medal Winner - Rose Stacy
Second: Oscar Little

Dramatic Monologue - Shakespeare Age 19 and over (Class 4140)
First: Philippa Casares

Humorous Verse: Yr 9,10,11 (Class 4092)
First: Harry Seymour
Second: Maddie Clark
Joint Third: Salma Salkind, Phoebe Reed

Dramatic Duologue Shakespeare Yr 11 and Under (Class 4172)
First: Isabella Gronow, Oliver Hall
Second: Holly Ingram, Molly Windbank

Dramatic Monologue - Shakespeare Yr 7,8,9 (Class 4132)
First: Harry Seymour

Dramatic Monologue Age 19 and over (Class 4130)
First: Philippa Casares

Dramatic Duologue Yr 7,8,9, (Class 4184)
First: Harry Seymour, Ocean Minogue
Second: Finn Heaton, Anastasija Saklunova
Third: Oscar Little, Salma Salkind






Dance
Dancing Solo National Age 11 (Class 1072)
First: Oscar Little
Second: Lily-May Pelling
Joint Third: Ella James, Aleksandra Miteva

Dancing Solo Greek Age 11 (Class 1073)

First: Ellie Chapman
Second: Lily-May Pelling
Joint Third: Coco Godden and Lillia Moore

Dancing Solo Babies Classical Age Under 5 (Class 1000)
First: Ellis Jones
Second: Aoife O'Regan
Third: Erin Coleman

Dancing Solo Tap Age 11 (Class 1076)
First: Niome Robson
Second: Oscar Little
Joint Third: Ivy Portman and Ellie Chapman

Dancing Solo Babies Cabaret Age under 5 (Class 1004)
First: Olivia Pryor
Joint Second: Ocean-Blue Roffe, Ellis Jones, Dorothea Hoad, Poppy Hammond
Joint Third: Evangeline Whitworth, Greta Railton, Nancy Mucci, 

Dancing Solo Modern Age 11 (Class 1074)
First: Amelie Hanson
Second: Isabella Aleppo
Joint Third: Oscar Little, Sophia Hawkins

Dancing Solo Character Age 11 (Class 1071)
First: Lila Wakelin
Second: Oscar Little
Joint Third: Isabella Aleppo, Ellie Chapman

Dancing Solo Ballet Age 11 (Class 1070)
First: Lila Wakelin
Joint Second: Isabella Aleppo and Oscar Little
Joint Third: Amelie Hanson and Sophia Hawkins

Dancing Solo Lyrical Age 11 (Class 1075)
Joint First: Oscar Little and Lila Wakelin
Second: Ellie Chapman
Joint Third: Coco Godden and Grace Kilcoyne

Dancing Duet Greek Age 10 and under (Class 1169)
First: Ella-Marie Davies, Keiana Hollobone
Second: Ria Bowles, Layla Bowles
Third: Jessica Moore, Myah Schrik

Dancing Duet Modern Age 12 and under (Class 1182)
First: Evie Dawes, Oscar Little,
Joint Second: Mia Herbert, Ruby Moss
Third: Anna Ripley, Annie Taylor

Dancing Groups Greek Age 14 and under (Class 1251)
First: Laton Ash Dance Centre
Second: Charlotte Burt School of Dance

Dancing Groups Greek Age 21 and under (Class 1265)
First: Sussex Dance Studios

Dancing Trios and Quartets Character Age 14 and under (Class 1225)
First: Isabella Aleppo, Freya Hiles, Georgie-May Moon
Joint Second: Bethany Hennessy, Millie Rose White, Ruby Chisholm-Beyer, Jessica-Lily Morris
and   Elli Chapman, Izzi Raine, Grace Kilcoyne, Kailash Davy
Third: Lily Wakelin, Jessica Popkiewicz-Smith, Mizuki Marks, Eliza Vincent

Dancing Duet Character Age 21 and under (Class 1203)
First: Jessica Sutton, Sarah Freeman
Second: Sadie Simmons, Lisa Bird
Third: Ellie Bourn, Arnie Govett

Dancing Mini Groups Modern or Tap Age 14 and under  (Class 1224)
First: Laton Ash Dance Centre
Joint Second: DanceHouse UK Team A
and Lacey Theatre Arts
Joint Third: SilverLee Stage School
and  Rye Dance Centre

Dancing Mini Groups Modern or Tap Age 21 and Under (Class 1241)
First: Lacey Theatre Arts




Dance
Dancing Groups Classical (Age 10 and Under) Class 1242
First: Glendale Theatre Arts
Second:A2 Arts Academy
Joint Third: Zoe Pennington Dance Studios B and Lacey Theatre Arts

Dancing Mini Groups Classical (Age 14 and Under) Class 1223

First: Laton Ash Dance Centre
Second: New Thing Academy

Dancing Mini Groups Classical (Age 10 and Under) Class 1216

First: Laton Ash Dance Centre

Dancing Song and Dance (Age 9-10) Class 1134

First: Lily Todd
Second: Lily Arnott
Joint Third: Summer Caister-Coules, Poppy Shoesmith, Isabelle Sutton

Dancing Groups Character (Age 14 and Under) Class 1250
First: Glendale Theatre Arts
Second: Lacey Theatre Arts

Dancing Groups Character (Age 21 and under)  Class 1262
First: Glendale Theatre Arts

Dancing - Song and Dance (Age under 9) Class 1130
First Lauren Van Wyk
Joint Second: Ava Jackson, Ellie Bowley
Joint Third: Lola Allen, Blythe Railton,Rosa-Lucille Wheeldon

Dancing - Trios and Quartets Tap (age 21 and Under) Class 1239
First: Lily Overton, Lianna Manns, Hannah Rickard
Second: Ellie Mizen, Carys Clarke, Sian Clarke
Joint Third: Faith Moloney, Lucie-Beth Setters, Millie Jupp
                    Eleanor Gassen, Charlotte Chapman, Oliver Hopkins, Amie Govett

Dancing - Trios and Quartets Tap (age 10 and Under) Class 1244
First: Logan Adams, Poppy Shoesmith, Lily Todd, Emma Ferguson

Dancing Groups - Modern or Tap (age 10 and Under) Class 1244
First: A2 Arts Academy
Joint Second: Zoe Pennington Dance Studios A, Zoe Pennington Dance Studios B
Joint Third: Lacey Theatre Arts, Glendale Theatre Arts

Dancing Duet Character (age 14 and under) Class 1196
First: Evelyn Mivec, Antonia Laurella
Second: Jessica-Lily Morris, Millie-Rose White
Joint Third: Ella James, Evie Dawes  and Phoebe Reed, Abigail Cole

Dancing Duet Greek (age 14 and Under) Class 1195
First: Bethany Hennessy, Olivia James
Second: Phoebe Reed, Abigail Cole
Third: Jessica Lily-Morris, Evie Dawes

Dancing Duet and Modern (Age 21 and Under) Class 1206
First: Victoria Hitchens, Amelie Varennes Cooke
Joint Second: Sadie Simmons, Lisa Bird  and Ellie Mizen, Carys Clarke
Joint Third: Jessica Sutton, Maisie Edwards and Bronwen Claridge, Emily Surridge and Ellie Peacock, Milli Ramsay



Instrumental
Class 3600 Instrumental Concerto Age 13 and under

1st - Riya Hamie

Joint 2nd - Galina Baxter and Cai Ashara Jones


Class 3602 Instrumental Concerto Age 14 and Under 18

1st - Berniya Hamie

2nd - Daisy Noton


Online Entry

Entries close on 30th November 2019.