Celebrating Talent
Performing Arts Competition Since 1908

2021 COMPETITION 2021 Festival will be open for entries from 1st September 2020

Results banner image

Results

Results of 2020 Festival

Class 1042 Dancing Solo National (Age 8)

First: Havannah Mae Millward-Jenkins

Second: (Joint) Niamh Claridge & Ellie Wright

Third: Freya Clark

Class 1032 Dancing Solo: National (Age 7)

First: Daisy Jones

Second: (Joint) Darcie Jenkins & Sydney Jenkins

Third: Gracie Elcock

Class 1043 Dancing Solo Greek (Age 8)

First: Niamh Claridge

Second: Maddison Townsend

Third: Alice Goring

Class 1033 Dancing Solo Greek (Age 7)

First: Isla Smith

Second: Daisy Jones

Third: Lacey-Mae Hall

Class:Dancing Solo Modern (Age 7)

First: Matilda Thomas

Second: Blythe Railton

Third: (Joint) Isla Smith, Daisy Jones, Lola Coleman

Class 1046: Dancing Solo Tap (Age 8)

First: Havannah Mae Millward-Jenkins

Second: Peighton Davis

Third: Lily Hole

Use the buttons below to filter results by category.

Singing

Class 2100 Popular Music Vocal Class Solo
First: Isabelle Sutton

Second:(Joint) Poppy Shoesmith, Anastasija Saklunova
Third: Darcey Bird

Class 2102 Popular Music Vocal Class
First: Jessica Sutton

Second (Joint) Charlie Mepham, Yazmin Nanji
Class 2334 Pop Vocal Duet and Ensemble (Age 9 and under 14)

First: Eva de Menezes & Elizabeth Simou
Class 2248 Popular Music Vocal Class Open Age 18 and over

First: Maria Crowter
Joint Second: Amelia Hellyer and Nathan McDonald

Class 2335 Pop Vocal Duet and Ensemble Age 14 and under 18
Jessica-Lily Morris, Ellie Valentine

Class 2101 Popular Music Vocal Class Solo Age 12 and under
First: Salma Salkind
Second: Jessica-Lily Morris

Class 2384 Music Theatre Showcase Any age
First: TBAD
Second: White Rock Youth Theatre

Class 2168 The John Lockey Championship Age 18 and over
First:Katie Wren
Second: Bridget Bentall

Class 2228 The June Elgar Memorial Championship
First: Jade Batson
Joint Second: Bridget Bentall and Claire Sheffield

Class 2276 Singing Gold Medal Open Age 18 and over
Gold Medal Awarded to Jade Batson

Singing
Class 2071 Show Song Solo Age 12 only
First: Martha Cocks
Joint Second: Oscar Little and Farrah Hornby

Class 2072 Show Song Solo Age 13 only
First: Jia Li Young
Second: Leo Gasson

Class 2073 Show Song Solo Age 14 only
First: Harley Loft
Second: Salma Salkind

Class 2070 Show Song Solo Age 11 only
First: Poppy Shoesmith
Joint Second: Lily Todd and Poppy May Murfin
Third Summer Caister-Coules

Class 2078 Show Song Duet Age 8 and under 11
First: Alfie James, Lacey Mae Clancy

Class 2067 Show Song Solo Age 7 and 8
First: Jessica Garland
Joint Second: Emily Beazleigh and Daisy Bidgood
Third: Melanie Clancy

Class 2068 Show Song Solo Age 9
First: Annabel Lowe
Joint Second: Eden Arnold and Ava Godden-Blanks

Class 2069 Show Song Age 10 only
First: Christopher Walker
Second: Isabelle Sutton and Solomon Lemmens

Class 2080 Show Song Age 11 and  under 15
First: Kitty Horsman, Ellie Valentine
Second: Salma Salkind, Evie Dawes

Class 2074 Show Song Age 15 and under 18
First: Millie McIver
Joint Second: Jessica Sutton and Phoebe Harris

Class 2076 Show Song Age 18 and over
First: Katie Wren
Joint Second: Maria Crowter and Nathan McDonald and Elle Brookes-Doolan
Instrumental

Class 3900 Primary Schools First Access
Joint First: Salehurst Primary and Little Common School Orchestra
Joint Second: Crowhurst Church of England Primary School: Squirrels Class Violas and Chantry Primary Yr 5
Joint Third: Chantry Primary Yr 4 and St Thomas' Primary Ukelele Yr 4 and Ark Little Ridge Cardiff

Class 3048 Piano Age 18 and over
First: Margaret Blurton

Class 3100 Piano Sonata Age 16 and over
First: Mone Watanabe
Second: Margaret Blurton

Class 3120 Piano French Composer
First: Margaret Blurton
Second: Joseph Barker

Class 3144 Piano Recital Age 16 and over
First: Joseph Barker

Class 3880 World Music Any Age
First: Buckswood Pipe Band
Second: Senlac Bells

Class 3116 Piano Chopin
First: Howard Allan

Class 3604 Hastings Young Instrumentalist of the Year 2020
Winner: Daisy Noton
Runner Up: Katie Keen

Instrumental
Class 3196 Strings Beginners-Violin, Viola, Violoncello, Double Bass or Harp
First: Ayla Ulucan Da Silva
Second: Lucy Bartholemew

Class 3220 Violin Solo
First: Lancelot Sheppard

Class 3558 Chamber Music Age under 18
First: Strings Attached

Class 3360 Chamber Music any age
First: Battle Abbey Strings

Class 3228 Violin Solo Age 11 and under 13
First: Clementine Dawson

Class 3232 Violin Solo Age 13 and under 15
First: Alice Younger

Class 3197 Strings Unaccompanied Age under 18
First: Katie Keen

Joint Second: Alice Younger and Oliver Moh

Class 3236 Violin Solo Age 15 and under 17
First: Chloe Bowers-Soriano

Class 3324 Harp Solo Any Age
First: Willow Greenwood

Class 3352 Classical Guitar Solo Age 16 and over
First: Tom Bruges

Class 3200 Strings Recital Any Age
First: Antonio Ulucan Da Silva
Joint Second: Steven Marsh and Penny Phillips

Class 3212 Strings Gold Medal
Gold Medal Winner: Katie Keen
Runner Up  Chloe Bowers-Soriano
Dance

Class 1042 Dancing Solo National (Age 8)
First: Havannah Mae Millward-Jenkins
Second: (Joint) Niamh Claridge & Ellie Wright
Third: Freya Clark

Class 1032 Dancing Solo: National (Age 7)

First: Daisy Jones
Second: (Joint) Darcie Jenkins & Sydney Jenkins
Third: Gracie Elcock

Class 1033 Dancing Solo Greek (Age 7)
First: Isla Smith
Second: Daisy Jones
Third: Lacey-Mae Hall

Class 1043 Dancing Solo Greek (Age 8)
First: Niamh Claridge
Second: Maddison Townsend
Third: Alice Goring

Class 1044 Dancing Solo Modern (Age 8)
First: Havannah Mae Millward-Jenkins
Second: Lily Hole
Third: (Joint) Niamh Claridge, Ella Smith, Maddison Townend

Class 1046: Dancing Solo Tap (Age 8)
First: Havannah Mae Millward-Jenkins
Second: Peighton Davis
Third: Lily Hole

Class 1034:Dancing Solo Modern (Age 7)
First: Matilda Thomas
Second: Blythe Railton
Third: (Joint) Isla Smith, Daisy Jones, Lola Coleman

Class 1030 Dancing Solo Ballet Age 7
First: Matilda Thomas
Second: Blythe Railton
Joint Third: Darcie Jenkins and Piper Oakley

Class 1040 Dancing Solo Ballet Age 8
First: Sophie Jaquet
Second: Havannah Mae Milward-Jenkins
Joint Third: Niamh Claridge and Ava Carapiet

Class 1041 Dancing Solo Character Age 8
First: Havannah Mae Millward-Jenkins
Second: Lily Hole
Third: Niamh Claridge

Class 1036 Dancing Solo Tap Age 7
First: Darcie Jenkins
Second: Blythe Railton
Third: Sydney Jenkins and Ava Stevens

Class 1031 Dancing Solo Character Age 7
First: Sydney Jenkins
Joint Second: Louisa Hildebrandt and Daisy Jones
Joint Third: Blythe Railton and Lola Coleman

Class 1154 Dancing Silver Medal (Age 12,13,14)
Silver Medal awarded to:
Ellie Chapman
Second: Abigail Cole
Joint Third: Evie Dawes and Isabella Daltrey

Class 1158 Dancing Gold Medal and the Phyllis Godfrey Championship (Age 15 and under 21
First: Ellie Peacock
Second: Phoebe Harris
Third: Lily-Rose Matthews

Class 1266 Dancing Groups Modern Age 21 and under
First:Brooks Dance Academy B
Joint Second: Brooks Dance Academy and Zoe Pennington Dance Studios
Third: Rye Dance Centre F

Instrumental

Class 3056 Primary Piano Any Age
First: Eryk Leport
Second: Milo Dewar
Third equal: James French and Rafael Serrano

Class 3060 Elementary Piano Any Age
First: Jia Jing You
Second: Tobias Bristow
Third equal: William Cloves and Robert Megit

Class 3068 Lower Piano Any Age
First: Jemima Batten
Joint Second: Quincy Wareham and Clementine Dawson

Class 3124 Piano Contemporary Age under 12
First: Alexander Wakeford
Joint Second: Peter Champkin and Rupert Sheppars
Joint Third: Tobias Bristow and Isabelle Ho

Class 3104 Piano Bach
First: Lujane Smallman

Class 3156 Piano Bronze Medal
First Philippe Cheong
Second: Rupert Sheppard
Third: Peter Champkin

Class 3064 Traditional Piano Any Age
First: William Moyce
Second equal: George Moore and Lancelot Sheppard
Third equal: Clara Foley and Cara Bosch

Class 3028 Piano Age 12
First: Ella Precious
Second: Eva de Menezes

Class 3032 Piano age 13
First: William Moyce

Class 3076 Piano: Borough Residents Age Under 12
First: Lancelot Sheppard
Second equal: Edward Marsden and Annabel Lowe

Class 3088 Piano Sonatina Age 11 and Under 13
First: Alexander Wakeford
Second: Isabelle Ho
Third: Ella Precious

Class 3108 Piano Bach Age Under 16
First: Philippe Cheong
Second: Ella Precious

Class 3092 Piano Sonatina Age 13 and Under 15
First: Eleanor Moore

Class 3128 Piano Contemporary Age Under 16
First: Philippe Cheong
Second: Julia Malcolm
Third: Eleanor Moore

Class 3096 Piano Sonata
First: Philippe Cheong

Class 3072 Higher Piano
First: Peter Champkin

Class 3140 Piano Recital Age under 16
First: Philippe Cheong
Second: Basil Sturdee

Class 3160 Piano Silver Medal Age 15 and under 18
First: Prokop Spanel
Second: Arjun Kolani

Class 3880 World Music Any Age
First: Buckswood Pipe Band
Second: Senlac Bells

Class 3116 Piano Chopin Age 16 and over
First: Howard Allan

Dance
Class 1102 Dancing Solo: National Age 14
First: Abigail Cole
Second: Elena Lee
Third: Elodie Cooper

Class 1000 Dancing Solo Babies Classical Age Under 5
First: Ocean-Blue Roffe
Second equal: Persephone Wilson and Teddie Hand

Class 1103 Dancing Solo: Greek  Age 14
First: Elena Lee
Second: Maya Godlonton-White
Third: Abigail Cole

Class Solo Babies Classical Age Under 5
First: Kallie Hodge
Second: Ocean-Blue Roffe
Third: Ivy Russel

Class 1104 Dancing Solo Modern  Age 14
First: Elodie Cooper
Second: Anna Jeffery
Third equal: Abigail Cole and Jessica-Lily Morris

Class 1005 Dancing Solo Babies Song and Dance Age Under 5
First: Pippa Bryant
Second: Grace Stockley
Third equal: Ellie Ripley and Teddie Hand

Class 1106 Dancing Solo: Tap Age 14
First: Ida Lambrette
Second equal: Anna Jeffrey and Timothy Allen
Third: Abigail Cole

Class 1100 Dancing Solo: Ballet Age 14
First: Ida Lambrette
Second: Abigail Cole
Third: Elana Lee

Class 1101 Dancing Solo: Character Age 14
First: Abigail Cole
Second equal: Phoebe Reed and Elana Lee
Third: Salma Salkind

Class 1105 Dancing Solo: Lyrical Age 14
First: Elena Lee
Second: Ida Lambrette
Third: Abigail Cole

Class 1150 Dancing Bronze Medal
Bronze Medal won by Amelia Magni

Class 1222 Dancing Trios and Quartets Ballet Age 14 and under
First: Poppy Shoesmith, Emma Ferguson, Lily May Pelling

Class 1241 Dancing Mini Groups Modern or Tap Age 21 and under
First: Rye Dance Centre R
Joint Second: SilverLee Stage School and Lacey Theatre Arts
Third: Laton Ash Dance Centre

Class 1207 Dancing Duet Tap Age 21 and under
First: Charlotte Chapman, Oliver Hopkins
Joint Second: Amy Robinson, Maisie Edwards and Laura Gow, Lily-Rose Matthews
Third: Ellie Bourn, Charlotte Foster
Instrumental
Class 3008 Piano Age under 8
First: Frederica Sheppard
Second: James French
Third: Henry French

Class  3012 Piano Age 8
First: Edward Marsden
Second: Lancelot Sheppard
Third: Emily Dyer

Class 3000 Beginners Piano Age 9
First: Frankie Prime
Second: Sebastian Serrano

Class 3016 Piano Age 9
First: Annabel Lowe
Second: Kitty Triton

Class 3004 Beginners Piano Age 9 and under 15
First: Ella Rose Rice Salisbury

Class 3084 Piano Sonatina Age under 11
First: Rupert Sheppard

Class 3020 Piano Age 10
First: Lujane Smallman
Second: Rupert Sheppard

Class 3180 Piano Duet
First: Rafael Serrano, Annabel Lowe

Class 3372 Recorder Beginners

First: Edward Fox

Class 3401 Recorder Recital

First: Alex Rayment

Class 3496 Woodwind Ensemble Age under 14

First: Battle Abbey Prep Ocarina Ensemble

Class 3484 Woodwind beginners Age under 12

First: Ava Edwards

Class 3504 Woodwind Bronze Medal

First :Jessica Powell

Woodwind (Age under 14) Class 3488

First: Jessica Powell
Second: Buckley Blunden
Third: Varnika Parthasarathy

Class 3482 Woodwind Grades 3-4 standard

First: Clara Foley

Class 3512 Woodwind Recital any age 

First: Jessica Powell

Class Electronic Keyboard Solo Age under 12
First: Luke Saint

Class 3915 Electronic Keyboard Solo Any Age
First: Luke Saint

Class 3921 Electronic Keyboard Gold Medal 
First: Brooke Nicholls

Class 3490 Woodwind Age 14 and under 16
First: Elena Barry

Class 3494 Woodwind Age 16 and over
First Sheila Collyer

Class 3508 Woodwind Gold Medal Any Age
First: Galina Baxter





Dance
Class 1112 Dancing Solo National Age 15 and under 21
First: Phoebe Harris
Second: Jessica Sutton
Third: Remi Walsh 

Class 1113 Dancing Solo Greek Age 15 and under 21
First: Jessica Sutton
Second: Ruby Ophelia Chisholm-Beyer
Joint Third: Stephanie Puri and Phoebe Harris

Class 1116 Dancing Solo Tap Age 15 and under 21
First: Jessica Sutton
Second: Amy Robinson
Third: Maisie Edwards

Class 1114 Dancing Solo Modern Age 15 qnd under 21
First: Jessica Sutton
Second: Ruby Ophelia Chisholm-Bayer
Third: Harry Parkinson and Phoebe Harris

Class 1115 Dancing Solo Lyrical Age 15 and under 21
First: Phoebe Harris
Joint Second: Stephanie  Puri and Maisie Edwards
Joint Third: Sarah Freeman and Ruby Ophelia Chisholm-Beyer

Class 1110 Dancing Solo Ballet (Age 15 and under 21)

First : Ruby Ophelia Chisholm-Beyer
Second: Maisie Edwards
Third: (Joint) Jessica Sutton & Harry Parkinson 

Class 1111 Dancing Solo Character (Age 15 and under 21)

First: Phoebe Harris
Second: Jessica Sutton
Third: Ruby Ophelia Chisholm-Beyer

Class 1146 Dancing Song & Dance (Age 15 and under 21)

First: Phoebe Harris
Second:(Joint)  Maisie Edwards & Jessica Sutton
Third: Harry Parkinson 

Class 1117 Dancing Solo Contemporary (Age 15 and under 21)

First: Charlotte Chapman
Second: Ruby Ophelia Chisholm-Beyer
Third: Ashleigh Harris & Remi Walsh 

Class 1130 Dancing Song & Dance Age under 9
First: Darcie Jenkins
Second: Molly Burgess
Third: Lacey-Mae Hall

Class 1220 Dancing Trios and Quartets Greek Age 14 and under
First: Libby Johnstone, Amy Felstead, Ella Mitchell
Second: Daisy Braybrooke, Sophie Lovatt, Daisy Lawrence

Class 1213 Dancing Trios and Quartets Greek Age 10 and under
First: Matilda Rose Harding, Nakeyla Allum, Julya Corbett
Second: Lola Clark, Poppy Croush, Maisy Bull, Ella Hyatt

Class 1182 Dancing Duet Modern
First: Hannah Keating, Lexie Collins
Second: Ottilee Gregory, Lily Arnott
Joint Third: Ria Bowles, Layla Bowles and Elivia Pope, Orla McCurdy

Class 1238 Dancing Trios and Quartets Modern Age 21 and under
First: Bethany Hennessy, Evie Dawes, Olivia James
Second: Amber Redman, Freya Starkey, Sarah Levett, Izzi Raine
Third: Jessica Sutton, Maisie Edwards, Amy Robinson, Sarah Freeman



 




Dance
Class 1173 Dancing Duet National Age 10 and under

First: Matilda Lawson, Evie Kelly


Class 1197 Dancing Duet National Age 14 and under

First: Alice Alger, Anna Jeffrey
Second: Ella James, Oscar Little
Third: Gina Dodd, Libby Johnstone


Class 1204 Dancing Duets National Age 21 and under

First: Laura Gow, Lily-Rose Matthews


Class 1224 Dancing Mini Groups Modern or Tap Age 14 and under

First: Charlotte Burt School of Dance
Second: Silver Lee Stage School
Third: ESSPA B


Class 1211 Dancing Trios and Quartets Age 10 and under

First: Ava Carapiet, Freya Blackman, Jessica Cooper, Niamh Claridge
Second: Piper Oakley, Lacey Reeves, Ellis Jones
Third: Alexis Boorman, Ava Godden Blanks, Ellie Wright, Maddison Townend


Class 1212 Dancing Trios and Quartets Age 10 and under

First: Ava Jackson, Lola Allen, Erin Hillyer
Second: Katie Walter, Grace Pennington, Amber Barrow, Kiera Warner


Class 1229 Dancing Trios and Quartets National Age 14 and under

First: Ella Meek, Ruby Harding, Scarlet Lancaster, Rose Temple


Class 1214 Dancing Trios and Quartets Modern Age 10 and under

First: Katie Walter, Beth Head, Molly Skates, Elsie Brown
Second: Alaya Reeves, Ava Godden-Blanks, Jessica Cooper, Poppy Ball
Third: Lilly Crosskey, Lily Hole, Esme Ramsden


Class 1264 Dancing Groups Tap Age 21 and under

First: Zoe Pennington Dance Studios A
Second: Lacey Arts Theatre
Third: Lacey Arts Theatre B


Class 1245 Dancing Groups Tap Age 10 and under

First: Zoe Pennington Dance Studios


Class 1256 Dancing Groups Tap Age 14 and under

First: Lacey Theatre Arts B
Second: Silver Lee Stage School


Class 1251 Dancing Groups Greek Age 14 and under

First: Sussex Dance Studios


Class 1265 Dancing Groups Greek Age 21 and under

First: Sussex Dance Studios B
Second: Laton Ash Dance Centre
Third: Sussex Dance Studios

Class 1246 Dancing Groups Song and Dance (Age 10 and under)

First: Zoe Pennington Dance Studios
Second: SilverLee Dance School

Class 1267 Dancing Groups Song and Dance (Age 21 and under)

First: Zoe Pennington Dance Studios

Class 1170 Dancing Duet Ballet (Age 10 and under)

First: Freya Sadler, Jasmine Howat
Second:Joint  Katie Walter, Lola Allen & Niamh Claridge, Ellie Wright
Third: Neve Nanji, Lissia Carson

Class 1194 Dancing Duet Ballet (Aged 14 and under)

First: Evie Dawes, Oscar Little

Class 1168 Dancing Duet Classical (Age 7 and under)

First: Piper Oakley, Lacey Reeves
Second:(Joint) Poppy Crouch, Elsie Redshaw & Felicity Entwistle, Rosie Ashby
Third: Vinnie Pharo, Teddie Hand


Class 1250 Dancing Groups Character (Age 14 and under)

First: Rye Dance Centre B
Second: Lacey Theatre Arts

Class 1262 Dancing Groups Character (Age 21 and under)

First: Laton Ash Dance Centre

Class 1272 Dancing Duet Character (Age 10 and under)

First: Cecily Failla, Isabelle Richardson
Second: Dolores Crichton, Connie Davey
Third: (Joint) Summer Groves, Ella Baca & Poppy Ball, Ava Godden-Blanks

Class 1199 Dancing Duet Tap Age 14 and under
First: Ellie Chapman, Kailash Davy
Second: Lily-May Pelling, Poppy Shoesmith
Joint Third: Matilda Lawson, Emily Taylor and Isabelle Sutton, Molly Playford

Class 1163 Dancing Duet Song and Dance Age 14 and under
First: Emma Ferguson, Alaya Reeves
Second: Oscar Little, Lily Todd
Joint Third: Coco Godden, Summer Caister-Coules and Milli Ramsay, Leo Gasson

Class 1270 Cabaret Class Any Age
First: Rye Dance Centre
Second: Lacey Theatre Arts
Third: SilverLee Stage School









Dance
Class 1226 Dancing Trios and Quartets Modern Age 14 and under

First: Mia Herbert, Ruby Moss, Scarlett Brown
Second: Kitty Dearlove-Richards, Ava Hall, Zac Smith
Third: Ellie Chapman, Grace Kilcoyne, Jessica Oliver, Kailish Davy


Class 1169 Dancing Duet Greek Age 10 and under

First: Lola Clark, Poppy Crouch


Class 1195 Dancing Duet Greek Age 14 and under

First: Alice Alger, Elodie Cooper
Second: Phoebe Reed, Abigail Cole
Third: Millie Moore, Millie Cronk


Class 1205 Dancing Duets Greek Age 21 and under

First: Lucie Beth Setters, Olivia James
Second: Bethaney Hennesey, Lillia Moore


Class 1242 Dancing Groups Classical Age 10 and under

First: Zoe Pennington Dance Studios A 
Second equal: A2 Arts Academy A
Second equal: Brooks Dance Academy
Third: Lacey Theatre Arts C


Class 1175 Dancing Duet Tap Age 10 and under

First: Lola Allen, Lacey Callaway
Second: Beth Head, Molly Skates
Third: Tilly Pelling, Ava Bentley


Class 1258 Dancing Group Ballet Age 21 and under

First: Lacey Theatre Arts B
Second: Rye Dance Centre K
Third: Lacey Theatre Arts


Class 1249 Dancing Groups Ballet Age 14 and under

First: Brooks Dance Academy

Class 1244 Dancing Groups Modern (age 10 and under)

First: Zoe Pennington Dance Studios A
Second: Rox School of Dance E
Third: Lacey Theatre Arts 

Class 1162 Dancing Duet Song and Dance (Age 10 and under)

First: Isabelle Sutton, Lucas Differ
Second: Teagan Davy, Molly Burgess
Third: Sydney Durand, Lolly Marmont-Robertson

Class 1171 Dancing Duet Modern and Tap (Age 7 and under)

First: Darcie Jenkins, Sydney Jenkins
Second: Lola Clark, Maisy Bull
Third: Connie Penfold, Aria Carlton-Blake

Class 1263 Dancing Groups National age 21 and under

First: Zoe Pennington Dance Studios B
Second Zoe Pennington Dance Studios A

Class 1218 Dancing Trios and quartets Song & Dance (Age 10 and under)

First: Alaya Reeves, Lily Harris, Poppy Ball
Second: (Joint) Tilly Pelling, Sydney Jenkins, Zara Pout, Darcie Jenkins & Cecily Failla, Freya Pearson, Isabelle Richardson, Lily Cook
Third: Eden Cahill, Lola Coleman, Freya Jordan, Eloise Connor 

Class 1252 Dancing Groups National (Age 14 and under) 

First:Zoe Pennington Dance Studios A
Second: Zoe Pennington Dance Studios B 
Third: Laton Ash Dance Centre 

Class 1217 Dancing Mini Groups Modern or Tap (Age 10 and under)

First: Zoe Pennington Dance Studios
Second: SilverLee Stage School Juniors A
Joint Third: Splitz Dance Academy A and SilverLee Stage School

Class 1254 Dancing Groups Modern Age 14 and under
First: Rox School of Dance B
Second:Brooks Dance Academy B
Third: Brooks Dance Academy

Class 1203 Dancing Duet Character Age 21 and under
First: Charlotte Chapman, Izzi Raine
Second: Ashleigh Harris, Charlotte Foster
Third: Ellie Bourn, Freya Starkey

Class 1269 Dancing Groups Contemporary Age 21 and under
First:  Brooks Dance Academy B
Second: Brooks Dance Academy
Third: Rox School of Dance

Class 1271 Dancing Groups Adult Any Size
First: TBAD
Singing
Class 2364 Boys Choir Any number of voices Any Age

First: Claremont Prep Boys Choir

Class 2352 Choirs more than 40 voices Up to and including Year 6

First: Battle Abbey Prep School
Joint Second:Guestling Bradshaw CE Primary School
  and  Classes Maple and Oak, Hurst Green CE Primary School

Class 2360 Choirs Any number of voices Up to and including Year 8

First: Hilden Grange School
Second: Claremont Prep School Chamber Choir

Class 2348 Choirs 40 Voices or Fewer - up to and including year 6

First: Hurst Green CE Primary School Choir
Second: Claremont Prep School Girls Choir
Third: Chantry Community Primary School Choir

Class 2356 Choirs: Any number of voices - up to an including year 4

First: Marlborough House School
Second: Icklesham Primary School, Blueberry Class
Third: West St Leonards Primary Academy

Class 2336 Beaver Scouts and Rainbows
First:  3rd Hastings Beaver Scout Group

Class 2344 Singing Action and Campfire Congs, Scouts or Guides
First: The 10th Hastings Guides

Class 2368 Youth Choir Any Number of Voices
First: Battle Abbey Chamber Choir

Class 2377 'A Capella' Group 
First: The Notables
Second: Battle Abbey Chamber Choir

Class 2372 Adult Choir
First: TBAD
Second: Concentus
Third: East Kent Chorus

Dance
Singing
Class 2108 Unaccompanied Folk Song Age 11 and under 14

First: Oscar Little
Joint Second:  Summer Caister-Coules and Clementine Dawson

Class 2260 Accompanied Folk Song Group 

First: Sage Maverick

Class 2104 Unaccompanied Folk Song Solo Age under 11

First: Mariella Pulford
Joint Second: Maia Jenkin and Annabel Lowe
Third: Eden Arnold

Class 2172 English Art Song  Age 18 and over
First: Bridget Bentall
Second: Judy Atkinson
Third: Maggie Waite

Class 2188 International Art Song Age 18 and over
First: Bridget Bentall
Second: Jaye Hughes

Class 2189 French Open Solo Age 18 and over
First: Jade Batson
Second: Judy Atkinson
Third: Barbara Ralph

Class 2093 Cabaret Standard Solo Age 13 to under 18
First: Ellie Valentine
Second: Jessica Sutton
Third: Berry Robinson

Class 2212 Operatic Women Open Solo Age 18 and over
First: Claire Sheffield
Joint Second: Jade Batson and Lin Westcott
Third: Katie Wren

Class 2244 Show Song Open Age 18 and over
First: Yazmin Nanji, Elle Brookes-Doolan
Joint Second: Sharon Gordon, Tim Gordon and Jade Wilson, Yazmin Nanji, Elle Brookes-Doolan

Class 2240  Musical Play Age 18 and over
First: Sharon Gordon
Second: Margaret Lawrence
Joint Third: Tim Gordon 
   and Sharon Gordon, Donna Barton




Dance
Class 1092 Dancing Solo National Age 13

First: Isabella Daltrey
Joint Second: Evie Dawes and Izzy Willard
Third: Charlotte Brooks

Class 1008 Dancing Solo Babies Classical Age 5

First: Aoife O'Regan
Second: Ellis Jones
Third: Yana Miteva

Class 1093 Dancing Solo Greek Age 13

First: Evie Dawes
Second: Isabella Daltrey
Third: Milli Ramsay

Class 1012 Dancing Solo Babies Cabaret Age 5

First: Phoenix Pannu
Second: Olivia Pryor
Third: Rosie Thompson

Class 1094 Dancing Solo Modern Age 13

First: Izzy Sampson
Second: Avy-Rue Crooks
Joint Third: Evie Dawes, Scarlett Brown

Class 1014 Dancing Solo Babies Song and Dance Age 5

Joint First: Ellis Jones and Iris Smart

Class 1091 Dancing Solo: Character Age 13

First: Izzy Willard
Joint Second: Isabella Daltrey and Scarlett Brown
Joint Third: Evie Dawes and Milli Ramsay 

Class 1090 Dancing Solo Ballet Age 13

First: Freya Ramsden
Second: Isabella Daltrey
Joint Third: Kailash Davy and Evie Dawes

Class 1096 Dancing Solo Tap Age 13
First: Evie Dawes
Second: Leo Gasson
Joint Third: Freya Ramsden and Scarlett Brown

Class 1095 Dancing Solo Lyrical Age 13

First: Freya Ramden
Joint Second: Scarlett Brown and Izzy Sampson
Third: Izzy Willard

Class 1097 Ddancing Solo Contemporary Age 13-14

First: Izzy Sampson
Second: Scarlett Brown
Third: Izzi Raine

Class 1215 Dancing Trios and Quartets Tap Age 10 and under

First: Freya Sadler, Jasmine Howat, Katie Malone, Seren Gordon

Class 1227 Dancing Trios and Quartets Tap Age 14 and under

First: Timothy Allen, Molly Playford, Leo Gasson
Joint Second: Logan Adams, Poppy Shoesmith, Lily Todd, Emma Ferguson
   and  Jessica Lily Morris, Evie Dawes, Oscar Little
Third: Jessica Beales, Jessica Oliver, Kailash Davy, Izzy Raine

Class 1239 Dancing Trios and Quartets Tap Age 21 and under
First: Lily Overton, Lianna Mans, Hannah Rickard
Second: Ellie Chapman, Charlotte Chapman, Oliver Hopkins, Harry Parkinson
Third: Ellie Bourn, Ashleigh Harris, Niamh Meston, Charlotte Foster

Class 1196 Dancing Duet Character Age 14 and under
First: Ellie Chapman, Kailash Davy
Second: Izzy Willard, Libby Johnstone
Joint Third: Emma Ferguson, Alaya Reeves and Oscar Little, Martha Cocks and Lydia Beecroft, Kiera Allen

Class 1206 Dancing Duet Modern Age 21 and under
First: Amber Redman, Harry Parkinson
Second:Charlotte Chapman, Oliver Hopkins
Third:Maisie Edwards, Jessica Sutton



Singing
Class 2252 Humorous Song Age 18 and over
First: Margaret Lawrence
Second: Sharon Sellens

Class 2256 Vintage Song Solo Age 18 and over
First: Sharon Gordon
Second: Judy Atkinson

Class 2258 Unaccompanied Folk Song Solo Age 18 and over
First: Barbara Ralph
Second: Katie Wren

Class 2280 Senior Class Open Solo Age 60 and under 70
First: Judy Atkinson

Class 2281 Senior Solo Age 70 and over
First: Helen Palen
Second: Margaret Lawrence
Third: Barbara Ralph

Class 2180 Sacred Song Solo Age 18 and over
First: Sheila Stevens

Class 2316 Classical Duet Non Operatic Age 18 and over
First: Lin Westcott, Cindy Gilham

Class 2140 Soprano Age 18 and over
First Katie Wren
Second: Claire Sheffield

Class 2144 Mezzo-Soprano Age 18 and over
First: Bridget Bentall
Second: Maggie Waite
Third: Judy Atkinson

Class 2196 Lieder Open Solo Age 18 and over
First: Jade Batson
Second: Katie Wren

Class 2208 Mozart Operatic or Concert Aria Solo Age 18 and over
First: Katie Wren
Second: Lin Westcott

Class 2220 Oratorio Solo Women Age 18 and over
First: Claire Sheffield
Second: Bridget Bentall

Class 2232 Gilbert & Sullivan Age 18 and over
First: Katie Wren
Second: Sharon Gordon

Class 2236 Light Opera Age 18 and over
First: Jade Batson


Dance
Class 1082 Dancing Solo National Age 12

First: Oscar Little
Second: Lily-May Pelling
Joint Third: Aleksandra Miteva and Ella James

Class 1052 Dancing Solo National Age 9

First: Seren Gordon
Second: Lacey Callaway
Joint Third: Thea Rich-Spice and Elsie Brown

Class 1084 Dancing Solo Modern Age 12

First: Coco Godden
Joint Second: Ellie Chapman and Sophia Hawkins
Third: Hannah Keating

Class 1053 Dancing Solo Greek Age 9

First: Jasmine Howat
Second: Seren Gordon
Third: Ava Godden-Banks
Class 1082 Dancing Solo National Age 12

First: Oscar Little
Second: Lily-May Pelling
Joint Third: Aleksandra Miteva and Ella James

Class 1052 Dancing Solo National Age 9

First: Seren Gordon
Second: Lacey Callaway
Joint Third: Thea Rich-Spice and Elsie Brown

Class 1084 Dancing Solo Modern Age 12

First: Coco Godden
Joint Second: Ellie Chapman and Sophia Hawkins
Third: Hannah Keating

Class 1053 Dancing Solo Greek Age 9

First: Jasmine Howat
Second: Seren Gordon
Joint Third: Ava Godden-Banks and Amelia Pryor

Class 1054 Dancing Solo Modern Age 9

First: Katie Malone
Second: Seren Gordon
Joint Third: Lacey Callaway and Chloe Allen

Class 1083 Dancing Solo Greek Age 12

First: Lillia Moore
Second: Ellie Chapman
Joint Third: Oscar Little and Lily-May Pelling

Class 1050 Dancing Solo Ballet Age 9

First: Seren Gordon
Second: Katie Malone
Third: Elouise Nickols

Class 1080 Dancing Solo Ballet Age 12

First: Ellie Chapman
Second: Oscar Little
Joint Third: Lily-May Pelling and Sophia Hawkins

Class 1051 Dancing Solo Character Age 9

First: Katie Malone
Second: Lily Harris
Joint Third: Ava Godden-Banks and Lacey Callaway and Seren Gordon

Class 1081 Dancing Solo Character Age 12

First: Ellie Chapman
Second: Oscar Little
Third: Lily-May Pelling

Class 1056 Dancing Solo Tap Age 9

First: Jasmine Howat
Second: Ava Godden-Blanks
Joint Third: Sonny Trewin and Macie Penniket

Class 1085 Dancing Solo Lyrical Age 12

First: Coco Godden
Second: (Joint) Ellie Chapman & Lily-May Pelling
Third: Oscar Little

Class 1134 Dancing Song and Dance Age 9 & 10

First: Eden Rose Johnson
Second: Isabela Jones
Third (Joint) Keiana Hollobone & Lily Harris



Class 1219 Dancing Class  Trios and Quartets Lyrical (Age 14 and under)

First: Alice Alger, Anna Jeffery, Elodie Cooper
Second:(Joint)  Lexie Collins, Matilda Paul, Heidi Ogden & Aimee Field, Coco Godden, Summer Caister-Coules
Third: Ruby Starkey, Jessica Beales, Lauren Kilbey

Class 1223 Dancing Mini Groups Classical (Age 14 and under) 

First: Charlotte Burt School of Dance
Second: Laton Ash Dance Centre

 Class 2268 Recital Open Solo (Age 18 and over)

First: Jade Batson
Second: Katie Wren
Third: Bridget Bentall

Class 2176 Early Music Solo (Age 18 and over)

First: Claire Sheffield
Second: Donna Barton
Third: Cindy Gilham

Class 1168 Dancing Duet Song and Dance (Age 21 & Under)

First: Amber Redman, Oliver Hopkins
Second: Oscar Little, Maisie Edwards
Third: Harry Parkinson, Izzi Raine 

 Class 1209 Dancing Duets Lyrical (Age 21 and under)

First: Lily Rose Matthews, Maisie Edwards
Second: Amy Robinson, Stephanie Puri
Third: Freya Starkey, Sarah Levett


Class 1208 Dancing Duet Contemporary (Age 13 to 21)

First: Kitty Horsman, Nancy Barrellie


Singing
Class 2000 Singing Boys or Girls (Age 7 and under)

First: Frederica Sheppard
Second: Eliza Davies

Class 2004 Singing Solo Boys (Age 8 and under 11)

First: Charles Dunstan
Second: Theo Bird
Third: Alexander Rice

Class 2016 Singing Solo Girls (Age 8 and under 10)

First: Merryn Lowe
Second: Anais Bosch
Third: Ashleigh Judd

Class 2048 Verse and Song Solo (Age 9 and under 12)

First: Poppy-May Murfin
Second: Mariella Pulford
Third: Clementine Dawson

Class 2024 Singing Solo Girdl (Age 10 and under 12)

First: Poppy-May Murfin
Second: Lujane Smallman
Third: Charlotte Turley

Class 2052 Verse and Song Age 12 and under 18
First: Harry Parkinson

Class 2056 Verse and Song Solo Aged 18 and over
First: Katie Wren
Second: Jaye Hughes

Class 2060 Sacred Song Age 12 and under

First: Toby Sell
Second: Tristan Peters


Class 2064 Foreign Language Song Solo Age 12 and under 8

First: Maya Godlonton-White


Class 2096 Singing Solo early 20th Century Music Theatre Age 13 and under 8

First: Maya Godlonton-White
Second: Jade Wilson
Third: Ellie Valentine


Dance
Class 1072 Dancing Solo National Age 11

First: Amelia Magni
Second: Poppy Shoesmith
Third: Lily Todd

Class 1073 Dancing Greek Age 11

First: Lily Todd
Second: Amelia Magni
Joint Third: Ria Bowles and Ella Andrews

Class 1070 Dancing Solo Ballet (Age 11)

First: Immy Darwen
Second: Amelia Magni
Joint Third: Heidi Ogden and Orla McCurdy and Elivia Pope

Class 1074 Dancing Solo Modern (Age 11)

Joint First: Chloe Ritson and Fleur Chandler
Joint Second:Immy Darwen and Orla McCurdy and Ottilee Gregory
Joint Third: Emma Ferguson and Amelia Magni and Zak Smith

Class 1071 Dancing Solo Character Age 11

First: Amelia Magni
Second: Ottilee Gregory
Joint Third: Imogen Beale, Immy Darwen


Class 1076 Dancing Solo Tap Age 11

First: Immy Darwen
Second: Amelia Magni
Third: Lily Todd

Class 1075 Dancing Solo Lyrical Age 11

First: Amelia Magni
Second: Ottilee Gregory
Joint Third: Immy Darwen and Poppy Shoesmith

Class 1138 Song and Dance Age 11 and 12

First Immy Darwen
Joint Second Poppy Shoesmith and Ottilee Gregory
Third Coco Godden

Class 1198 Dancing Duet Modern Age 14 and under

First Mia Herbert and Ruby Moss
Second Ellie Chapman and Izzi Raine
Third Anna Jeffery and Daisy Battam

Class 1228 Dancing Trios and Quartets Song and Dance Age 14 and under

First: Lila Brooker, Eden Johnson, Isabelle Sutton, Beth Lloyd
Joint Second: Rebecca Long, Teagan Mans, Amy Redpath
   and Bethany Hennessy, Jessica-Lily Morris, Evie Dawes


Class 1240 Dancing Trios and Quartets Song and Dance Age 21 and under
First: Jessica Sutton, Maisie Edwards, Amy Robinson
Second: Amber Redman, Oliver Hopkins, Harry Parkinson, Izzi Raine

Class 1235 Dancing Trios and Quartets Character Age 21 and under

First Bronwen Claridge, Maisie Edwards, Lily-Rose Matthews and Phoebe Harris
Joint Second Ellie Bourn, Freya Starkey, Ashleigh Harris and Harry Parkinson,
                       Bethany Hennessy, Jessica Sutton, Ruby Chisholm-Beyer, Jessica-Lily Morris
Third Amber Redman, Charlotte Chapman, Sarah Levett, Charlotte Foster




Instrumental
Instrumental

Brass Ensemble Class 3588

First: Vinehall Brass

Brass Primary Class 3556

First: James Rowland
Second: Henry Powis
Third: (joint) Lexi Fulford & Stanley Yeats

Brass Duet Class 3536

First James Gardiner, Alfie Saunters

Brass Bronze Medal Class 3572

First Gryffyn Watkins
Second (joint) Sami Baker & Sebastian Starr

Class 3581 Brass Recital Any Age

First Toby Sell

Class 3576 Brass Silver Medal Any Age

First: Thomas Sturges

Class 3560 Brass Elementary Any Age

First: Curtis Yan
Second: Boudewijn Igbokwe

Class 1021 Dancing Solo Character Age 6

First: Lacey Reeves
Second: Sonika Cherry
Third: (Joint) Bertie Thomas Jones & Elodie Crowley   








Dance
Class 1062 Dancing Solo National Age 10

First Matilda Lawson
Second Megan Holroyd
Joint Third Keiana Hollobone and Alaya Reeves

Class 1024 Dancing Solo Modern Age 6

First Lacey Reeves
Joint Second Amelia Lawrence and Saskia Caister
Third Elodie Crowley

Class 1064 Dancing Modern Solo Age 10

First Lily Arnott
Second Kitty Dearlove-Richards
Joint Third Matilda Lawson and Eden Rose Johnson

Class 1065 Dancing Solo Lyrical Age 10

First Lily Arnott
Second Alaya Reeves
Joint Third Sylvie Wilkinson and Milena Ramashkevich

Class 1023 Dancing Greek Age 6

First Bonnie Appleton
Joint Second Molly Mayatt and Lauren Rogers
Third Poppy Crouch

Class 1063 Dancing Solo Greek Age 10

First Lily Arnott
Second Keiana Hollobone
Joint Third Katie Walter and Beth Head

Class 1026 Dancing Solo Tap Age 6

First: Bertie Thomas Jones

Class 1066 Dancing Solo Tap 

First: Matilda Lawson
Second Poppy Ball
Joint Third Beth Head and Keiana Hollobone

Class 1060 Dacing Solo Ballet Age 10

First: Lily Arnott
Second: Milena Ramashkevich
Third: Keiana Hollobone

Class 1020 Dancing Solo Ballet Age 6

First: Amelia Lawrence
Second: Molly Mayatt
Third: Sonika Cherry

Class 1174 Dancing Duet Modern Age 10 and under

First: Alaya Reeves, Poppy Ball
Second: Rose Temple, Ella Meek
Joint Third: Erin Priscott, Chloe Allen and Jessica Allen, Millie Cronk

Class 1142 Dancing: Song and Dance (Age 13 and 14)

First: Izzi Raine
Second: Maya Godlonton-White
Third: Evie Dawes

Class 1200 Dancing Duet Lyrical (Age 14 and under)

 First: Abigail Cole,Tallulah Clarke
Joint Second: Ella Mitchell, Amy Felstead and Emma Ferguson, Gabriella Sanderson
Third: Lydia Beecroft, Phoebe Reed

Class 1225 Dancing Trios and Quartets Character (Age 14 and under)

First: Ellie Chapman, Grace Kilcoyne, Kailash Davy, Izzi Raine
Second: Ria Bowles, Millie Moore, Layla Bowles

Class 1061 Dancing Solo Character

First: Katie Walter
Joint Second: Matilda Lawson and Alaya Reeves
Joint Third: Neve White and Isabelle Sutton and Poppy Ball


Speech & Drama

Class 4000 Reading Prose at Sight (School Year 6 and under)
First: Scarlett Maya Williams

Class 4004 Reading Prose at Sight (School Years 7,8,9)
First: Rose Stacy
Second: Yashika Sathish
Third: Poppy-May Murfin

Class 4084 Speech Humorous Verse (School Years 7 & 8)
First: Poppy-May Murfin
Second: Yashika Sathish
Joint Third: Oscar Little, Lydia Williams, Molly Witcomb

Class 4048 Speech Prose Speaking (School Years 3,4,5,6)
First: Edward Marsden
Second Maia Jenkin

Class 4052 Speech Prose Speaking (School Years 7 & 8)
First: Poppy-May Murfin

Class 4120 Dramatic Monologue
First: Thomas Fisher
Second: Oscar Little
Joint Third: Elizabeth Mgutshini, Patrick Ostle, Poppy-May Murfin

Class 4040 Speech Share-a-Poem
First: Poppy-May Murfin and Molly-Ann Murfin
Joint Second: Rashmika Sathish and Yashika Sathish and Evie Dawes and Salma Salkind

Class 4068 Speech Humorous Verse (School years 3 and 4)
First: Edward Marsden
Second:Rashmika Sathish
Third: Francesca Barrett

Class 4024 Speech (Schools Years 3 & 4)
First: Rashmika Sathish
Second: Edward Marsden
Third: Eden Cahill

Class 4072 Speech Humorous Verse (School Years 5 & 6)
First: Casper Cahill
Joint Second: Maia Jenkin, Solomon Lemmens, Eden Rose Johnson

Class 4032 Speech (School Years 7 & 8)
First: Oscar Little
Second:Rose Stacy
Joint Third:Poppy-May Murfin, Yashika Sathish

Class 4116 Dramatic Monologue (School Year 6 and under)
First: Maia Jenkin
Second:Esme Perrin
Joint Third: Rashmika Sathish, Melanie Clancy, Scarlett Maya Williams

Instrumental

3600 Instrumental Concerto Age 13 and under
First: Galina Baxter - Clarinet
Second: Alexander Wakeford - Piano
Third: Galina Baxter - Piano

3602 Instrumental Concerto Age 14 and under 18
First Daisy Noton - Flute
Second Katie Keen - Violin
Third Alice Younger - Violin

Speech & Drama

Class 4020 School Years 1 and 2
First Freya Jordan
Second: Eryk Leport
Third: Frederica Sheppard

Class 4148 Speech Original Verse (School Year 6 and under)
Maia Jenkin

Class 4152 Speech Original Verse (School Years and 8)
First: Otto James Bell

Class 4205 Improvisation Duologues (School Year 6 and under)
First: Elizabeth Abrahim and Harry Gentry
Second:Amelie Roach and Jessamy Read

Class 4206 Improvisation Duologues (School Year 7 & 8)
First:Charlie Willard and Alfie Saunters
Second: Eleanor Wynn and Margot Biffin

Class 4180 Dramatic Duologue (School Year 6 and under)
First:Emilia Goldsmith and Kit Chitty Williams
Joint Second: Hannah Earnshaw and Amelie Roache, Scarlett Maya Williams and Olivia Greenfield

Class 4038 Speech Sonnet (Any Age)
Joint First: Florence Crowson, Rose Stacy
Second: Poppy-May Murfin

Class 4164 Speech Silver Medal (Age 15 and under 19)
First: Florence Crowson - Silver Medal Winner
Second: Rose Stacy

Class 4096 Speech Humorous Verse (Age 16 and under 19)
First: Florence Crowson

Class 4128 Dramatic Monologue (Age 16 and under 19)
First: Florence Crowson

Class 4184 Dramatic Duologue (School Years 7 and 8)
First:Archie Brunt and Eli Douglas-Bannister
Joint Second: Rose Stacy and Edie Stacy, Eleanor Wynn and Henry Smalldon

Speech & Drama

Class 4208 Devised Performance/Improvisation Group
First: Amelie Roache, Anastasija Saklunova, Eleanor Wynn, Elizabeth Abrahim, Harry Gentry & Jessamy Read
Second:(Joint) Silverlee Stage School A & Alice Powell Henry Smalldon, Loreli Biffin, Matilda Baker, Hannah Earnshaw & Margot Biffin
Third:Silverlee Stage School B

Class 4268 Mime Duologue Schools Years 7 & 8
First: Rose Stacy & Edie Stacy
4016 Speech Age 4 years and under
First Lottie Drinkwater
Second (Joint) Teddie Hand, Vinnie Pharo, Rita Young & Ellie O'Connor

Class 4262 Mime Solo (Any Age)
First: Edie Stacy

Class 4065 Speech Humorous verse (School Year 2 and Under)
First: Charles Prior
Second: Oliver Willard

Class 4252 Mime Solo (School Year 6 and Under)
First: Edward Marsden
Second: Edie Stacy

Class 4028 Speech (School Years 5 & 6)
First: Eden Rose Johnson
Second: Grace Tewkesbury
Third: Casper Cahill

Class 4272 Mime Duologue (Any Age)
First: Emilie Trimby, Mollie Witcomb
Second: (Joint) Lila Reah, Ella-Rae Frear & Lola Catt, Brooke Craddock

Class 4160 Speech Bronze Medal (Age 11 and under 15)
First: Oscar Little
Second: Poppy-May Murfin

Class 4138 Dramatic Monologue - Shakespeare
First: Florence Crowson

Class 4188 Dramatic Duologue - School Years 9,10 and 11
First: Oscar Little, Salma Salkind
Second: Aaron Adams, Alfie Saunters

Class 4058 Speech Prose Speaking (Age 16 and under 19)
First: Maddie Underhill
Second: Gabriella Turner-Atallah

Class 4124 Dramatic Monologue (School Years 9, 10 and 11)
First: Alfie Saunters
Second: Phoebe Reed
Third: Aaron Adams

Online Entry

Entries close on 30th November 2020.